Ocak 15, 2022

Otomobilde Ötv İndirimi 2018 – 2019 – 2020

Otomobilde ötv indirimi ülkemizde birçok insanın beklediği indirim türlerinden biri. Sıfır araçların fiyatlarının yükselmesiyle birlikte ikinci el piyasasına yönelen araba almak isteyen kişiler bu talep karşısında da ikinci el fiyatlarının yükselmesine neden oldu. İkinci el araçlara bu kadar para vermek istemeyen kişiler otomobil araçlarda ötv indirimini sabırsızlıkla bekliyorlardı.

Özel Tüketim Vergisi kısa adıyla ÖTV Nedir?

Belirli mal ve hizmetler üzerinden oransal olarak alınan harcama vergi olarak ötv nedir sorusunun cevabını verilmiş olunacaktır.

Otomobilde ÖTV İndirimi Nedir?

Otomobil/Araçlarda özel tüketim olarak nitelendirilen bir araç olarak devletimiz hem kdv hem de ötv ekleyerek Türkiye’de satışına izin vermektedir. Bu da buraya gelen araçların fiyatını iki katına çıkmasına neden oluyor. Satışların düşmesi itibariyle yapılan ötv indirimi nedir sorusunun cevabı devlet otomobilde aldığı vergi’den indirime gitmesi veya almaması olarak otomobilde ötv indirimi nedir sorusunun cevabını vermiş olduk.

Otomobilde/Araçlarda Ötv İndirimi 2019

2018 yılında başlayan ve 2019 yılına sarkan ötv indirimi ekonomi güçlendirme ve piyasaya canlandırma açısından önem arz etti. Otomobilde ötv indirimi ve ticari, ağır ticari araçlarda ötv indirimi devam etmesi bu yüzden önemliydi. Markalar ve otomobil satıcılarına bakıldığında Kasım – Aralık ayında yapılan reklam çalışmaları etkisi görünmüyor gibi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2019 ÖTV indirimi 2020 yılının başına yani 2019 Aralık ayı sonuna kadar uzatıldı. Ötv indirimi uzayacak mı 2019

Araçlarda motor’u 1.6 litre altında kalan otomobillere uygulanan 15 puanlık ÖTV indirimi kapandı. 2019 Aralık ayında yeni ötv indirimi gelir mi sorusu daha belli değil fakat yeniden ötv indirimleri gelecek gibi görünmüyor.

Otomobilde/Araçlarda ÖTV İndirimi 2019 Kampanyaları

BMW 3 ve BMW 4 serisinde %0 faiz, 6 Ay ödeme ve %15 ÖTV indirimi kampanyasını bulunuyor.

Nissan, hurda araçlarını getirenlere ÖTV indirimini sağlıyor.

Skoda Rapid & Rapid Spaceback, Octavia, Superb, Kodiaq 2018 modellerinde ÖTV indirimi bulunuyor.

Otomobilde/Araçlarda Ötv İndirimi 2018

Otomobilde ötv indirimi 2018 tarihinde son 3 ay içerisinde devletin sadece otomobil değil tüm özel tüketim mallarında ötv indirimine gitmesiyle birlikte popülerliğini arttırdı. Otomobilde hem markalar hemde sadece otomotiv satışını gerçekleştiren markalar büyük oranda devletin katkısıyla indirimi gittiler sıfır arabalarda. Böyle olunca da bir çok insan arabasını değiştirmek isteyen otomobilde 2018 ötv indirimini kaçırmak istemediler.

Otomobilde/Araçlarda ÖTV İndirimi 2018 Kampanyaları

Çetaş Çılgın Kampanya; Otomobil hafif ve ağır araçlarda 70.000 TL’ye varan ÖTV indirimin yanında %0 faiz fırsatı sunuyordu.

Otomobilde/Araçlarda Ötv İndirimi Ne Zaman Bitiyor

Otomobilde ötv indirimi ne zaman bitiyor sorusu çok soruluyor o yüzden onun için bir başlık açmak istedik. Otomobilde ötv indirimi 2018 yılının aralık sonu için söylenmişti fakat devletin yaptığı açıklamayla birlikte bu ötv indirimleri seçimlere kadar süreceğini söylendi Bildiğimiz kadarıyla Mart ayına kadar otomobilde ötv indirimi devam edecek.

Ötv İndirimi Hangi Otomobilde/Araçlar İçin Geçerli

Otomobilde ötv indirimi lüks araçlar dahil bütün araçlarda geçerli olacak şekilde kapsama alınmıştır. Burada satılan firma ve markaya göre indirimlerideki fiyatlar değişiklik gösterebileceği gibi sadece satış yapan firmalara göre de değişkenlik gösterebilmektedir.

Motorlu Otomobilde/Araçlarda Ötv İndirimi Yarın Başlıyor

Motorlu araçlarda ötv indirimi yarın başlıyor haberleri Kasım ayından itibaren geçerliydi. Şimdi ise otomobilde ötv indirimleri devam ediyor..

Otomobilde/Araçlarda Ötv İndirimi Devam Edecek Mi

Otomobilde ötv indirimi mart ayına kadar yani seçimlere kadar devam edilecek şekilde devletimiz tarafından uzatılmıştır.

Otomobilde/Araçlarda Ötv İndirimi Bitti mi

2019 ortasında otomobilde ötv indirimi bitti.

Otomobilde/Araçlarda Ötv İndirimi Sonrası Araçlarda Artış Ne Kadar?

ÖTV indiriminin sona erdikten sonra 70.000 TL altında olan otomobillerde %11,54, 70.000 TL ile 120.000 TL arasındakilerde ise %11,11’lik bir artış bekleniyor.

Kısa Kısa;

Otomobilde ötv indirimi uzayacak mı 2019 : Evet, Otomobilde ötv indirimi uzatılacak. Ötv indirimi uzacak 2020 yılının başına kadar.

Otomobilde ötv indirimi ne zamana kadar sürecek : otomobilde ötv indirimi 3 ay daha sürecek.

Otomobilde ötv indirimi uzayacak mı: Evet 2019 Aralık ayı son gününe kadar uzayacak.

Araçlarda ötv indirimi uzayacak mı: Evet araçlarda 2019 Aralık ayı son gününe kadar uzayacak.

Otomobilde ötv indirimi ne zaman bitiyor 2019: 2019 aralık sonunda 2020 aralık başında bitiyor.

2 thoughts on “Otomobilde Ötv İndirimi 2018 – 2019 – 2020

  1. otomobilde ötv indirimi 2019 yılı için gerçekten faydalı bilgiler sunmuşsunuz aklıma takılan birçok sorunun cevabını başlıklar halinde bize göstermiş olmanız taktir edilecek şekilde. Yazılarınızın devamlarını bekliyoruz.

  2. 2020 ötv indirimi konusunda çok bilgi edindim her ne kadar 2019 yılında bu konu hakkında sitenize ulaşamasam da araçlarda 2020 ötv indirimi hakkında verdiğiniz bilgiler çok değerli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir